
Metal: Sleek Modern Design
Sleek and sophisticated frames crafted from premium alloys. Adjustable for perfect fit. Ideal for minimalist, contemporary styles.
Product information
(2 reviews)
Share your experience with this product
KEZVOR RD271 L Black Gold
Rectangle Black Gold Metal Full-rim Glasses
| SKU: | RD271 |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (50□21-145 mm) |
| Material: | Metal |
| Frame Shape: | Rectangle |
| weight: | 19g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 42 mm |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Frame Width: | 138 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | RD271 |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (50□21-145 mm) |
| Material: | Metal |
| Frame Shape: | Rectangle |
| weight: | 19g |
| lensDiagonalSize: | 52mm |
| Lens Width: | 50 mm |
| Lens Height: | 42 mm |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Frame Width: | 138 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




Share your experience with this product