
Our Packaging
Every pair comes with a protective case, cleaning cloth, and detailed care guide to keep your glasses looking great.
Product information
(1 review)
Share your experience with this product
KEZVOR RD285 XL Green
Round Green Polycarbonate Full-rim Glasses
| SKU: | RD285C |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (44□20-138 mm) |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 14g |
| lensDiagonalSize: | 46mm |
| Lens Width: | 44 mm |
| Lens Height: | 37 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 142 mm |
| Temple Length: | 138 mm |




| SKU: | RD285C |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (44□20-138 mm) |
| Frame Shape: | Round |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 14g |
| lensDiagonalSize: | 46mm |
| Lens Width: | 44 mm |
| Lens Height: | 37 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 142 mm |
| Temple Length: | 138 mm |




Share your experience with this product