
Titanium: Aerospace-Grade Lightness
Aerospace-grade material offers incredible strength, feather-light feel. It’s corrosion-resistant and hypoallergenic, providing premium comfort.
Product information
(0 review)
KEZVOR Rimless R114 RoseGold L
Geometric Rosegold Titanium Rimless Adjustable Nose Pads, Special Structure Glasses
| SKU: | R114A |
| Size: | Extra Wide (55□17-145 mm) |
| Feature: | Adjustable Nose Pads, Special Structure |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Titanium |
| Rim: | Rimless |
| weight: | 23g |
| lensDiagonalSize: | 55mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 50 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 138 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | R114A |
| Size: | Extra Wide (55□17-145 mm) |
| Feature: | Adjustable Nose Pads, Special Structure |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Titanium |
| Rim: | Rimless |
| weight: | 23g |
| lensDiagonalSize: | 55mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 50 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 138 mm |
| Temple Length: | 145 mm |



