
Our Packaging
Every pair comes with a protective case, cleaning cloth, and detailed care guide to keep your glasses looking great.
Product information
(2 reviews)
Share your experience with this product
KEZVOR RD284 XL Clear
Square Clear Polycarbonate Full-rim Glasses
| SKU: | RD284A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Size: | Extra Wide (45□30-145 mm) |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 47mm |
| Lens Width: | 45 mm |
| Lens Height: | 40 mm |
| Bridge Width: | 30 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | RD284A |
| Rim: | Full-Rim |
| Frame Shape: | Square |
| Size: | Extra Wide (45□30-145 mm) |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 20g |
| lensDiagonalSize: | 47mm |
| Lens Width: | 45 mm |
| Lens Height: | 40 mm |
| Bridge Width: | 30 mm |
| Frame Width: | 143 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




Share your experience with this product