
Metal: Sleek Modern Design
Sleek and sophisticated frames crafted from premium alloys. Adjustable for perfect fit. Ideal for minimalist, contemporary styles.
Product information
(7 reviews)
Share your experience with this product
KEZVOR RD263 L Pink
Pink Metal, Polycarbonate Full-rim Glasses
| SKU: | RD263A |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (52□21-145 mm) |
| Material: | Metal, Polycarbonate |
| weight: | 16g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 52 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | RD263A |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (52□21-145 mm) |
| Material: | Metal, Polycarbonate |
| weight: | 16g |
| lensDiagonalSize: | 54mm |
| Lens Width: | 52 mm |
| Lens Height: | 46 mm |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Frame Width: | 137 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




Share your experience with this product