
Our Packaging
Every pair comes with a protective case, cleaning cloth, and detailed care guide to keep your glasses looking great.
Product information
(2 reviews)
Share your experience with this product
KEZVOR RD283 Black XL
Geometric Black Polycarbonate Full-rim Glasses
| SKU: | RD283A |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (55□17-150 mm) |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 15g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 48 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 147 mm |
| Temple Length: | 150 mm |




| SKU: | RD283A |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Extra Wide (55□17-150 mm) |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 15g |
| lensDiagonalSize: | 57mm |
| Lens Width: | 55 mm |
| Lens Height: | 48 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 147 mm |
| Temple Length: | 150 mm |




Share your experience with this product