
Our Packaging
Every pair comes with a protective case, cleaning cloth, and detailed care guide to keep your glasses looking great.
Product information
(2 reviews)
Share your experience with this product
KEZVOR RD281 M White
Geometric White Polycarbonate Full-rim Glasses
| SKU: | RD281B |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Wide (42□25-145 mm) |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 21g |
| lensDiagonalSize: | 44mm |
| Lens Width: | 42 mm |
| Lens Height: | 35 mm |
| Bridge Width: | 25 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 145 mm |




| SKU: | RD281B |
| Rim: | Full-Rim |
| Size: | Wide (42□25-145 mm) |
| Frame Shape: | Geometric |
| Material: | Polycarbonate |
| weight: | 21g |
| lensDiagonalSize: | 44mm |
| Lens Width: | 42 mm |
| Lens Height: | 35 mm |
| Bridge Width: | 25 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Temple Length: | 145 mm |



